Вести

Асфалтирана улица Аранђела Илића у Ковачевцу

Након становника Старобунарске улице у Ковачевцу, и становници улице Аранђела Илића у том селу добили су асфалтни пут. Према речима мештана, реч је о веома фреквентној улици која се налази надомак сеоске школе и центра села где су и пошта, амбуланта, продавница.

„После 45 година, улица је по први пут асфалтирана. То је велика ствар за читаво село јер овуда свакодневно пролази велики број деце на путу за школу. Задовољни смо и квалтитетом асфалта, а највише због тога што више нећемо газити блато. Хвала председнику Глишићу на оваквом раду и ангажовању. Ускоро ћемо поднети и иницијативу за изградњу водоводне мреже и замену сијалица јавне расвете“, каже Ненад Марковић, становник Ковачевца.

Његов комшија, Миодраг Ђурић, каже да су после много година мештани коначно дочекали да ова деоница буде асфалтирана.

„Улица је изузетно прометна, пре свега због тога што се налази на 50 метара од школе. Никада до данас није асфалтирана. Приликом падавина деца су морала да иду кроз околна дворишта да би стигла до школе. Сада је овај део улице спојен са оним што је урађено прошле године и то много значи за цео Ковачевац“ , рекао је Ђурић.

Обилазећи радове у Ковачевцу, председник Привременог органа градске општине Младеновац и један од координатора локалног одобра Српске напредне странке, Владан Глишић, рекао је да је веома задовољан што је испуњено још једно обећање дато грађанима.

„Трудићемо се да равномерно радимо у свим месним заједницама и да испоштујемо све захтеве грађана. По плану Дирекције за путеве града Београда, након радова у Ковачевцу, биће асфалтирана Бољарска улица у месној заједници Марковац. Очекујемо и да Градско веће веома брзо усвоји план санације некатегорисаних путева за 2016. годину да бисмо почели са извођењем радова. За тај посао планирано је 121 милион динара. Определили смо и средства за уличну расвету и усвојили план радова који ће се изводити равномерно по свим месним заједницама. Морам да подсетим да због дугова из претходних година сада плаћамо огромне рачуне за јавну расвету. Имамо два репрограма и редовне обавезе, што износи више од 7,5 милиона динара месечно“, рекао је Глишић.

Глишић додаје да је неопходно увести ред у месне заједнице како би оне, као функционалне јединице, помогле у организовању и решавању захтева које грађани упуте општини.

„Заједно са овлашћеним лицима која смо поставили, радићемо на томе да месне заједнице доведемо у функционално стање. Наравно, нећемо престајати са радом. Има још доста улица које треба урадити, како у Ковачеву, Марковцу, тако и у осталим месним заједницама. Људи нам се свакодневно јављају са иницијативама. Све предлоге ћемо прихватити и направити оквирни план извођења радова, тако да ће грађани тачно знати где ће се и шта радити у једној календарској години. У веома лошем стању су и сеоска гробља, са неуређеним путевима и прилазима. И то је један од проблема са којим морамо да се позабавимо јер је обавеза општине да се бави свим питањима која су важна за живот и функционисање грађана“, рекао је Глишић.